Heb je een Nederlands toestel mee naar Turkije omdat je graag bereikbaar bent vanuit en naar Nederland? Dan zou je toch eens moeten overwegen om gewoon een Turkse simkaart aan te schaffen. Er zijn genoeg providers waar je uit kunt kiezen en zo’n pre-paid simkaart is overal te koop. Hier kun je een hoop kosten mee besparen. Bellen met een Nederlands abonnement brengt namelijk erg hoge kosten met zich mee. We hebben heel vaak gezien dat deze kosten ook pas achteraf doorberekend worden en niet direct zichtbaar zijn op de belstatus pagina van je Nederlandse provider. Zo kan er aan het einde van de maand staan dat er voor 40,- gebeld is maar de enveloppe die op de mat valt een factuur van het viervoudige bevatten. Houd wel rekening met het feit dat je toestel simlock-vrij moet zijn om deze met een andere simkaart te kunnen gebruiken.
Belangrijk
Om de zwarte handel van illegale toestellen tegen te gaan heeft de overheid in Turkije een systeem waarbij illegale telefoons uitgesloten worden voor gebruik van het telefoonnetwerk binnen Turkije. Wil je een telefoontoestel gaan gebruiken die niet in Turkije is gekocht met een Turkse simkaart? Dan dien je met het toestel naar een shop van een provider te gaan om je IMEI nummer te laten registreren. Doe je dit niet, dan is de kans erg groot dat je toestel geblokkeerd worden binnen enkele dagen en met dat toestel en de Turkse simkaart niet meer kunt bellen. Voor adressen van de shops verwijzen we je door naar de desbetreffende websites. Voor het aanvragen van een nieuwe simkaart heb je uiteraard een identiteitsbewijs nodig. Let ook op dat je met 1 paspoort maar 1 telefoon kunt registreren per 2 jaar!
De grootste aanbieders
Avea – http://www.avea.com.tr/
Telsim – http://www.kktctelsim.com/
Turkcell – http://www.turkcell.com.tr/
Vodafone – http://www.vodafone.com.tr/
Mobiel Internet
Ook mobiel internetten kan in Turkije via verschillende 3G netwerken, de pre-paid kosten hiervan vallen mee als je dit vergelijkt met internetten via je Nederlandse abonnement. Daarnaast is het erg makkelijk. In Nederland kun je ook abonnementen afsluiten voor mobiel internet in het buitenland, toch zal dit ook duurder uitvallen dan een pre-paid pakket met een Turkse simkaart. Je kunt verschillende pakketten nemen. Een pakket van 1gb, 2gb, 4gb of 8gb is vaak genoeg voor iemand die perse elke dag het internet op wil. Het is dus aan jezelf om te berekenen of je echt veel gaat internetten of dat een paar keer in de week mail checken wel voldoende is.
Als je met je Nederlands toestel NIET wil internetten in Turkije maar wel je Nederlandse simkaart wilt blijven gebruiken, zorg er dan voor dat dataroaming uit staat! Dit voorkomt dat je toestel verbinding gaat maken met internet in het buitenland. In Nederland zal deze functie op je smartphone geen invloed hebben, dus in principe kun je hem altijd uit laten staan.
Heb je nog vragen? Check dan ons forum topic over bellen & internetten:
http://www.nederlandersinturkije.nl/forum/vragen-over-turkije/turkse-telefoonkaart-van-turkcell





Er zijn 33 reacties
Is er iemand die een indicatie heeft hoe hoog de kosten in Turkije zijn als je met een Nederlands T-Mobile abbonement gaat internetten op 3G en Edge in Turkije. En dan bedoel ik hoofdzakelijk mailtjes binnenhalen en een beetje facebooken.
Ik heb me al laten informeren door Turkcell, zei geven aan dat de kosten zo’n 12 lira per gigabyte betreffen. Iets waar ik nog graag een second opinion over wil
Ik hoorde namelijk een verhaal van iemand die 150 euro voor 3 mailtjes en facebook kwijt was in Brazilie. Hopelijk rijzen de kosten voor mij niet zo hoog op
6 september 2010 om 13:35
Als je af en toe wat gaat internetten, mail binnen halen en Facebooken, kun je nog steeds erg schrikken van de factuur van T-Mobile die bij je thuis op de mat valt
En ik spreek uit ervaring. Ook met T-Mobile.
De kosten zie je ook niet direct terug op My T-Mobile Online, maar worden aan het einde van de maand in 1 keer in kaart gebracht. Soms zelfs nog op de rekening van de maand daarop. Dus je kunt het ook niet in de gaten houden.
Ik zou dataroaming lekker uitzetten en gewoon naar een internet cafe lopen. Die zitten er genoeg! Daar kun je voor 2 lira minstens een uur internetten. Let wel een beetje op het soort internet cafe en de beveiliging van de pc’s dat je geen wachtwoorden kwijt raakt enzo
Daarnaast neem ik aan dat je ook WiFi hebt op je 3G toestel.. iPhone, BB of HTC etc.. Op heel veel plekken, restaurants, winkelcentra etc heb je gewoon open WiFi verbindingen waar je gratis kunt internetten. Sommige netwerken zijn wel beveiligd maar als je even een cola of fanta neemt bij de desbetreffende zaak krijg je het wachtwoord er ook gratis bij en kun je er heel de week weer terecht
Ik zeg dus WiFi + Internetcafe’s om je een hoop kosten te besparen
6 september 2010 om 13:45
9 september 2010 om 11:49
altijd al gedaan
15 juni 2011 om 17:02
Je kan met een Nederlands mobiel toestel niet zonder meer een Turkse simkaart gebruiken want dat werkt niet….je moet er wat mee doen maar weet niet precies wat en hoe maar ik heb er zelf ervaring mee, ik had eerst mijn mobiel laten on locken of hoe dat mag heten maar nu kan ik het niet meer doen met mijn mobiel maar er zal wel wat kunnen gebeuren maar weet niet wat.
15 juni 2011 om 17:03
Lees even de hele pagina, daar staat het gewoon uitgelegd
15 juni 2011 om 17:06
na 3 maanden houdt iedere NL mobiel (andere landen weet ik niet) er mee op met een melding dat je nu maar eens een TR mobieltje moet kopen ook
dat had ik tenminste haha!
15 juni 2011 om 17:07
beste mensen ik heb vorig jaar met mijn mobileltje met een (t-mobile sim kaart uit nederland) enkele e-mailtjes gestuurd in Turkije en kreeg een factuur van 325 euro van t-mobile in nederland!!! in het buitenland rekent men per mb, al heb maar een e-mailtje gestuurd van enkele kb’s . wees voorzichtig op vakantie, begin vooral niet met internet aan.
15 juni 2011 om 17:14
Je moet na drie maanden je toestel op je paspoort laten bijschrijven. Dat kan bij een vodafone winkel. Dan kan je hem weer gebruiken. En volgens mij kan je niet zo maar een prepaid sim kaart kopen. Die moet je ook op je naam laten zetten en dat kan alleen als je een turks paspoort heb, dachT ik.
15 juni 2011 om 17:16
Klopt, is echt één en al oplichting
15 juni 2011 om 17:16
Je kan met een Nederlands mobiel toestel zonder meer een Turkse simkaart gebruiken , alleen je weet niet hoe lang! meestal worden die binnen 2 weken afgesloten.
15 juni 2011 om 17:19
idd alleen als je een turks paspoort hebt kan je zo kaart kopen tellsim turkcell of vodafhone
15 juni 2011 om 17:29
Je kan gewoon met je nl paspoort een simkaart halen haal altijd turkcell
15 juni 2011 om 17:36
Tine dat slaat nergens op. Dus mensen zonder turks paspoort kunnen in TR niet bellen hahaha…Iedereen kan zo een kaart kopen….
15 juni 2011 om 17:50
Je kunt zonder paspoort een Turkse SIM kopen, maar dan wordt inderdaad na een aantal weken (2-3 weken) je telefoon geblokkeerd voor de Turkse SIM. Laten registreren bij de Turkcell winkel of welke telecomwinkel (paspoort mee) dan ook en je kunt zeker 6 maanden bellen. Daarna kan de registratie verlengd worden. Kosten bij Turkcell zijn 25 TL en je kunt je nummer gewoon behouden.
15 juni 2011 om 18:06
Met een Nederlands paspoort kun je inderdaad gewoon een Turkse simkaart kopen en gebruiken in je Nederlandse mobiel (mits je deze laat registreren).
Om je buitenlandse telefoon in Turkije te registreren moet je met je paspoort naar een Turkcell winkel (of andere aanbieder) en je moet laten zien dat je recent Turkije binnen bent gekomen (Visum bijvoorbeeld).
Let op dat je maar 1 telefoon per 2 jaar kunt laten registreren. Anders zou iedereen nog steeds heel veel telefoons kunnen importeren
15 juni 2011 om 18:24
heb net een vervelende ervaring met Hi gehad. Zij rekenen mij voor 5 minuten internet in Turkije 500 euro. en na lang klagen willen ze daar 400 van af doen. Zijn dit schurken of niet? Ik kan jullie wel op de hoogte houden want ze willen mij nu afsluiten!
15 juni 2011 om 19:36
dan is het nu veranderd want 3 jaar geleden ging dat niet sorry hayati kart
15 juni 2011 om 21:46
dit gaat niet zo makkelijk of de kaart doet het niet in je nederlandse toestel of je toestel blokkeert
15 juni 2011 om 22:26
Wat een gedoe
1 juli 2011 om 10:14
ik heb van Turkcell 3G Vinn aan geschaft voor 3 maanden werk goed op me laptop maar ook via telefoon.
14 juli 2011 om 10:43
Hi ik een turks programma laten plaatsen in mijn NL Mobieltje,dat koste mij 5 lira
.
Nooit meer last van geblokkeerd toestel
Het kost je maar 10min van je
tijd.
3 augustus 2011 om 02:27
Zojuist gekeken op de Vodafone account van mijn zoon die met zijn moeder op vakantie in Turkije is. Schrok mij werkelijk een ongeluk. Zal kosten buiten de bundel staan van €1233,-. En dat terwijl hij er pas 3 dagen is. Had hem natuurlijk gewaarschuwd dat hij zijn mobiele data uit moest zetten maar ja… Voor de zekerheid had ik de datalimiet buitenland aangezet want zo dacht ik dan kan het nooit te veel uit de hand lopen. Mooi mis! Bij nader inzien blijkt dat alleen voor de EU te gelden. Wat een oplichters!!! Zo heeft de EU die wetgeving natuurlijk nooit bedoeld.
14 augustus 2011 om 23:54
ik ben nu 5 weken in turkije en heb in deze 5 weken alleen nog maar problemen gehad met turkcell.
geen idee waar het aan ligt, maar die mensen in die winkel kunnen of geen engels of ze snappen het probleem gewoon niet.
dus ik raad nederlanders die naar turkije gaan en geen turks spreken turkcell niet aan!
als je alleen een identiteitskaart gebruikt voor te reizen en je wil je hier laten registreren vraag een paspoort aan, anders kan je je hier nergens registreren.
6 oktober 2011 om 10:27
Een manier om rendabel contact telefonisch contact te kunnen houden met het nederlandse thuisfront op vakantie is een telefoonkaart kopen en via de ouderwetse telefooncel bellen.
Of , als er een PTT winkel is, daar naar een cel lopen en bellen als je na het bellen na de balie loopt krijg je vanzelf te horen wat het heeft gekost. Meestal is het erg weinig.
Wil je bereikbaar zijn dan is het niet onverstandig om met het thuisfront een afspraak te maken dat men de telefoon een paar keer laat overgaan en dat jij daarna binnen een bepaalde tijd bij een telefooncel of PTTwinkel terugbelt.
İnternetten is zeker het goedkoopst in een internetcafe. Het is leuk dat het kan op een mobiele telefoon maar dan moet je ook het geld er voor (over) hebben.
6 oktober 2011 om 22:14
Ik heb vorig jaar een Turkse simkaart laten registreren op mijn naam in Turkije. Nu mag ik dit 2 jaar niet meer doen.
Nu heb ik NL telefoon (simlockvrij)en een andere Turkse simkaart (die al reeds in gebruik is). Is het voor mij mogelijk om het toestel alleen nog te laten registeren?! Zo niet, heeft iemand dan een andere oplossing?
bvd
2 november 2011 om 01:00
@Caroline
Je registreert je telefoon en niet je sim kaart. Dat kan inderdaad maar 1 keer per 2 jaar. Dus nu zul je het (1) op iemand anders zijn naam moeten doen, (2) of een Nederlandse sim kaart blijven gebruiken in je telefoon. Of de laatste optie (3): Een telefoon kopen in Turkije zelf.
2 november 2011 om 09:12
@ Muratje
Bedankt voor je snelle antwoord!
2 november 2011 om 10:04
Vraagje hoe waardeer ik vanuit Nl mijn Turkcell prepaid tegoed op?Ik heb vanuit Turkije een paar opwaardeerkaarten meegenomen.Of werkt het gewoon via *122*….#?
24 november 2011 om 10:05
Vraag: Ik ga voor twee maanden naar Turkije en wil met mijn eigen telefoon blijven bellen.Hoe kom ik aan een Turkse simkaart en kan ik daar dan ook mee bellen???
28 december 2011 om 21:37
Je kunt een pay en go kaart kopen voor 30ytl.
De eerste keer staat er voor 20ytl krediet
je kunt in vele winkels een kaart kopen om bij te laden. hier dien je dan de 12 cijfers te copieren op je gsm en doorsturen.
vanuit nl kan je eveneens opgebeld worden op dat turks nummer, en eventueel ook naar thuisfront bellen.
goedkoopste is een telefoonkaart afhalen in de post en met een publieke telefoon bellen. goedkoop ‘s avonds en weekend
31 december 2011 om 17:56
Hoi, vraagje ik wil een iPhone 4 meenemen voor me nichtje om te geven als kado. Maar heeft zij hier wel wat aan. Kan ze hem
Daar gebruiken met haar eigen simkaart.. Haha die correctie ook soms
Gr. Zehra
1 april 2012 om 20:25
Hoe zit het eigenlijk als je in Turkije een telefoon(ev simlock vrij?) koopt werkt die dan gewoon in ned)(met nl sim)?
Mag deze ingevoerd worden?
21 mei 2012 om 16:07