Je kunt veel zeggen over Turkije, maar niet dat ze geen mooie stranden hebben. Het Turkse land kent talrijke prachtige stranden, die uiteraard ook gelden als echte publiekstrekkers. Onder toeristen is Turkije dan ook nog steeds een hele populaire vakantiebestemming. Maar wat zijn nu echt de mooiste stranden van Turkije? Wij selecteren er drie voor u.
Olüdeniz Beach, Ölüdeniz
Een prachtig strand, meer dan genoeg ruimte in het paradijs, helder blauw water en een goed ontwikkelde omgeving om alle toeristen een plek te geven. Ölüdeniz is niet alleen een topbestemming, het is er ook paradijselijk mooi. Er worden excursies op een boot geregeld, je kunt paragliden en er zijn veel barretjes en restaurants. Want zorgen voor jouw vakantie, dat kunnen ze wel in Ölüdeniz.
Olympos, Antalya
Dit strand is ontzettend populair onder backpackers. Op anderhalf uur van Antalya met de bus is dit mooie strand te vinden. Met name de goedkope hostels die er te vinden zijn, maken van Olympos een trekpleister. Je kunt er mountainbiken, raften, kayaken en er is elke avond wel ergens een DJ of muziek. Een schitterend en goedkoop alternatief voor alle all-in resorts in Antalya.
Konyaalti beach, Antalya
Het mekka van de strandvakanties, dat is Konyaalti beach in Antalya. Een brede strook zand, de Middellandse Zee aan je voeten en prima uitgaansgelegenheden. De betere all-in resorts zijn hier ook te vinden. Bovendien zit je nabij het centrum van Antalya, dus er is altijd wel iets te doen. Ook voor degene die geen zin hebben in het strand. Ideaal!
Bron: Excite!






























Er zijn 4 reacties
Als import Antalyaan ben ik het helemaal met je eens!
24 juli 2010 om 20:59
Eehm, het is diep graven onder de kiezels van Konyaalti Beach (misschien dat je het commerciële stuk bedoelt…).
Het echte fijne zandstrand vind je aan de andere kant van de stad: Lara.
Anyway, de andere mogen er zeer zeker zijn, en ben je wel eens bij Patara geweest (tussen Kas en Fethiye)? Zeker ook een aanrader.
24 juli 2010 om 21:31
Wat zandstrand betreft is Lara natuurlijk ook heel mooi. Alleen te weinig schaduw en het is het me daar een beetje te toeristisch. Ook teveel Russische gasten.
Als ik die richting uitga is het meestal ‘s avonds om lekker vis te eten in Kundu op een van de drijvende restaurants vlakbij Kremlin Palace.
Bij een avondje stappen ben ik inderdaad meestal te vinden op Beach Park. Ik heb Turkse schoonouders en een paar jonge neven, dus die weten daar goed de weg.
Mijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar Calticak richting Kemer. Door de week geen bezoekers. Toeristen kom je daar al helemaal niet tegen. Dus een heel strand voor ons alleen.
Ben wel eens in Kas geweest, maar nog niet in Patara. Bedankt voor de tip.
Ben je ook op Hyves of op Facebook?
25 juli 2010 om 15:35
@NickNL: yep, check op FB maar onder de nickname die ik hier ook gebruik… ;)
Als je de Russen wilt ontlopen in Antalya, neem dan eens een kijkje op Antalya Halk Plaji (dat bedoelde ik eigenlijk met het zandstrand van Lara).
Überhaupt weinig buitenlanders daar. Ik was er vorig jaar augustus voor het laatst (na ‘n half jaartje in Antalya te hebben gewoond) en het beviel me prima. Voor Hollanders is het bijzonder interessant dat de faciliteiten daar gratis zijn (immers eigendom van de gemeente), en is sinds een jaar of twee in gebruik. Het is een strook van een kilometer of twee en begint net voorbij Club Hotel Sera. Aanrader!
26 juli 2010 om 00:30